До уваги власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках.

З 01.07.2015р. набирає чинності Закон України” Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Даний Закон врегульовує на законодавчому рівні відносини у сфері управління багатоквартирними будинками, сприяє збереженню наявного житлового фонду та ефективному його управлінню та забезпечує громадян необхідною нормативно-правовою базою для ефективного управління багатоквартирним будинком власними силами (самостійно) і створює умови для залучення у сферу управління спільним майном багатоквартирного будинку суб’єктів господарювання – професійних управителей.

Згідно даного Закону власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку, які вправі обирати управителя, який за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

До уваги власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках.

18th Червень, 2015