Громадяни – дотримуйтесь правил безпеки під час використання піротехнічних засобів!!!

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до піротехнічних виробів, які використовуються під час святкування Нового Року і Різдва.

Вільному продажу населенню підлягають піротехнічні вироби тільки І, ІІ та ІІІ класу небезпеки. Піротехніка вищих класів небезпеки застосовується для професійного використання й повинна продаватися тільки за наявності спеціального посвідчення й ліцензії на право її використання.

Піротехнічні вироби‚ які надходять у продаж легально‚ обов’язково проходять ретельну процедуру перевірки. Будь-який узаконений товар має бути сертифікований й супроводжуватися чіткою інструкцією.

На піротехнічному виробі також мають зазначатися дані про вікові обмеження для покупця‚ клас небезпеки‚ термін придатності‚ виробник. Продавець на вашу вимогу повинен надати: сертифікат того чи іншого піротехнічного виробу.
Правила безпеки під час користування піротехнічними виробами:

Не робіть феєрверки в домашніх умовах. Купувати піротехніку слід в магазинах ( в спеціалізованих відділах). При цьому особливу увагу треба звертати на термін придатності й походження товару. Не купуйте вироби сумнівного вигляду‚ які мають ушкодження чи деформування корпусу. Обов’язково ознайомтеся з інструкцією щодо використання виробу: що запалювати й куди направляти – це потрібно знати заздалегідь‚ а не з’ясовувати методом проб і помилок. Не можна носити піротехнічні іграшки у кишенях. Зберігати придбану піротехніку треба в недоступному для дітей та сухому місці‚ на значній відстані від нагрівальних приладів. Пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може позначитись на їх роботі. Якщо піротехнічні вироби відсиріли, не сушіть їх на батареях опалення або печах. Не допускайте відкритого вогню в приміщенні‚ де зберігаються такі вироби. Не можна спалювати їх у багатті‚ розбирати та піддавати механічним впливам. Не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані та палити‚ працюючи з піротехнікою.

Площадку для феєрверка треба вибрати заздалегідь. Вона повинна знаходитися на відстані, яка зазначена в інструкції використання виробу‚ але не менше 50 метрів від житлових будинків. Над площадкою не повинно бути дерев‚ ліній електропередач й інших перепон. Те місце‚ де будуть запускатися феєрверки‚ повинно бути очищене від опалого листя‚ гілок‚ паперу та інших горючих предметів.
Глядачі повинні знаходитись на максимально безпечній відстані‚ яка зазначена на упаковці феєрверка.

Перед тим як запустити феєрверк ви повинні точно знати‚ де у виробу верх і звідки будуть вилітати палаючі елементи. Не можна навіть жартома направляти феєрверки у бік глядачів. Обов’язково обкладіть батареї салютів цеглою‚ камінням‚ ґрунтом чи снігом‚ щоб під час запуску вони не перекинулися й не почали стріляти в бік глядачів.

Не намагайтеся випробувати долю, запускаючи феєрверки у вітряну погоду. За таких умов, «зірочки» мають властивості відхилятися у сторону на значну відстань, а палаючі елементи можуть опинитися на ближніх будівлях та деревах. Використовуючи піротехнічні вироби, пам’ятайте, що горючі речовини та порох, які входять до їх складу – дуже небезпечні. При необережному поводженні з ними або неправильному зберіганні, вони легко розгоряються, що призводить до пожежі. Завжди майте поруч ємність з водою чи вогнегасник‚ щоб бути готовим погасити будь-які несподівані осередки вогню чи тліючі залишки феєрверка.
Збаразький РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області наголошує, Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Збаразький районний відділ
Управління ДСНС України