Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

ЧИ ПОТРІБНО ЗДІЙСНЮВАТИ НАРАХУВАННЯ ЄСВ ВИХОДЯЧИ З РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ?

Згідно з частиною тринадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Норма частини п’ятої статті 8 Закону щодо нарахування та сплати єдиного внеску з розрахунку не нижче за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на місяць не поширюється на заробітну плату працюючої особи з інвалідністю, працевлаштованої за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка ЄСВ 8,41%.

Для зазначеної особи сума єдиного внеску розраховується (нараховується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Тобто якщо в працюючої особи з інвалідністю за неповний робочий день заробітна плата менша за мінімальний розмір, то роботодавець не зобов’язаний застосовувати до такої зарплати норму частини п’ятої статті 8 Закону: нарахування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану заробітну плату.

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску (пункт 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон).

Водночас відповідно до частини четвертої цієї статті фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які вибрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізична особа підприємець, яка набула статусу пенсіонера за віком та отримує відповідно до закону пенсію, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для такої категорії платників Законом не передбачено, то місяць, у якому така особа набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Варто зазначити, що платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону). Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина друга статті 9 Закону).

Author
By
@

Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

4th Травень, 2018

ЧИ ПОТРІБНО ЗДІЙСНЮВАТИ НАРАХУВАННЯ ЄСВ ВИХОДЯЧИ З РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ?

Згідно з частиною тринадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Норма частини п’ятої статті 8 Закону щодо нарахування та сплати єдиного внеску з розрахунку не нижче за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на місяць не поширюється на заробітну плату працюючої особи з інвалідністю, працевлаштованої за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка ЄСВ 8,41%.

Для зазначеної особи сума єдиного внеску розраховується (нараховується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Тобто якщо в працюючої особи з інвалідністю за неповний робочий день заробітна плата менша за мінімальний розмір, то роботодавець не зобов’язаний застосовувати до такої зарплати норму частини п’ятої статті 8 Закону: нарахування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану заробітну плату.

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску (пункт 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон).

Водночас відповідно до частини четвертої цієї статті фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які вибрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізична особа підприємець, яка набула статусу пенсіонера за віком та отримує відповідно до закону пенсію, звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для такої категорії платників Законом не передбачено, то місяць, у якому така особа набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Варто зазначити, що платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону). Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина друга статті 9 Закону).

By
@
backtotop