Підволочиське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області інформує

Люди з обмеженими можливостями!

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії – інвалід, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про інвалідів в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей.

Піклування про людей, які в результаті нещасного випадку на виробництві втратили працездатність чи стали інвалідами трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи Підволочиського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області.

Відділенням проводяться профілактичні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві, створення стабільного захисту потерпілих на виробництві незалежно від економічного стану підприємств району, забезпечення регулярних виплат страхових сум цим потерпілим, сприяння створенню умов для відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

Станом на 01.12.2018 на обліку у відділенні перебуває 172 потерпілих, в тому числі: інвалідів І групи – 3, ІІ групи – 18, ІІІ групи – 96, не визнаних інвалідами – 45 та 10 осіб які мають право на виплати в разі втрати годувальника. За 11 місяців 2018 року відділенням відшкодовано шкоди, заподіяної працівникові внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання, на суму 3457,8 тис. гривень.

До послуг, які надаються інвалідам, входить: лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах, санаторно-курортне лікування, забезпечення виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками), автомобілями тощо. Реабілітаційне лікування застрахованих осіб за профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна, медико-психологічна для учасників АТО, після оперативних втручань на органах зору, при порушені перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація.

Завідувач сектору роботи з потерпілими

С.П.Курило