Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформує

Додаток до листа від 01.10.2019 №01-04-1860/12

У Фонді за участю Держпраці пройшла нарада зі спірних питань при розслідуванні профзахворювань

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України за участі представників Державної служби України з питань праці відбулась нарада з розгляду та врегулювання спірних питань стосовно підготовки документів при підозрі виникнення у працівників професійних захворювань, а також розслідування причин їх виникнення.

У заході взяли участь начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергій Таровик, начальники профільних відділів виконавчої дирекції Фонду, керівники та начальники відділів управлінь виконавчої дирекції Фонду в Кіровоградській, Львівський і Сумській областях, начальниця відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Державної служби України з питань праці Людмила Харчук, представники Держпраці.

Під час наради учасники обговорили питання формування інформаційних довідок відповідно до діючої процедури складання санітарно-гігієнічних характеристик; наявності протоколів досліджень умов праці; налагодження чіткої взаємодії органів Фонду і Держпраці при складанні документів та інше.

Зазначимо, за даними Фонду кількість профзахворювань за січень–серпень збільшилась на 23,2% порівняно з тим же періодом 2018 року і склала 1 027 випадків. Найбільше кількість професійних захворювань зросла у Дніпропетровській, Кіровоградській і Львівській областях.

За словами Сергія Таровика, одним з пріоритетних спільних завдань фахівців Фонду, Держпраці та роботодавців під час розслідування професійних захворювань є визначення конкретних обставин і причин їх настання з метою подальшого розроблення ефективних заходів із запобігання. Людмила Харчук акцентувала на потребі встановлення конкретних термінів реалізації роботодавцями визначених процедур з упередження настання профзахворювань, а також здійснення контролю за їх виконанням.

Присутні також підняли питання необхідності удосконалення нормативно-правових актів з розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань. Так, Сергій Таровик зазначив, що вирішення окремих випадків не регламентовано наявними механізмами. Тож є необхідність продовження практики спільних міжвідомчих нарад для узгодження позицій, більшої ефективності та оперативності роботи.

Л.Харчук звернула увагу, що співробітники Державної служби з питань праці не уповноважені проводити розрахунки показників важкості праці, а зазначена інформація має надаватись роботодавцем відповідно до проведених лабораторних досліджень.

Учасники заходу, серед іншого, наголосили на необхідності обстеження існуючих робочих місць при складанні інформаційних довідок замість віднесення їх до аналогічних. Сергій Таровик зазначив, що аналогічними можна вважати лише такі робочі місця, на яких умови і характер праці працівників аналогічні за всіма показниками, зокрема, збігається тип автотранспорту чи обладнання, його стан і строк експлуатації тощо. За словами Людмили Харчук, відносити робочі місця до аналогічних є необхідність лише у виключних випадках, наприклад, коли робоче місце працівника не зберіглось.

Також було розглянуто конкретні спірні випадки, які виникли під час підготовки документів при підозрі виникнення професійних захворювань у співробітників.

Присутні наголосили, що вся інформація, яка зазначається в документах, необхідних для встановлення профзахворювання, має бути документально підтверджена.

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту