У Збаражі вирішується питання будівництва очисних споруд

З 1991 року в Збаражі існує проблема очисних споруд, які фактично не функціонують. Відповідно неочищені скиди потрапляють у місцеві водойми, чим їх забруднюють. Сьогодні місто найбільше за часи незалежності наблизилось до реалізації проекту будівництва нових очисних споруд.

– У Збаражі дійсно мають місце серйозні проблеми, адже не функціонують належним чином очисні споруди. Ми старалися виходити з цієї ситуації, частково чистячи каналізаційно-насосні станції, але це не вирішувало проблеми, а було свого роду латанням дірок. Приємно повідомити, що нині ми знаходимося на шляху до реалізації масштабного проекту з будівництва повноцінних очисних споруд, – зазначив міський голова Збаража Роман Полікровський.

Скільки вартує цей проект, наразі ніхто не говорить, але, безумовно, ця сума знаходиться у межах не менше 5-8 млн. грн. Точну цифру можна буде назвати, коли виготовлять проектно-кошторисну документацію. Нині цим питанням займається замовник проекту – відділ містобудування й архітектури Збаразької РДА. Але якою б не була цифра проектантів, таких грошей у міському бюджеті немає, тому його реалізовуватимуть (уже є принципова домовленість) на умовах співфінансування Фонд державного регіонального розвитку, Збаразька районна і міська ради.

– Збаразькі міські депутати збираються на сесію 6 липня. На ній переглядатиметься бюджет за результатами роботи за перше півріччя і прийматиметься рішення про виділення своєї частини коштів на будівництво очисних споруд. Наших грошей буде замало, тому сподіваємось, що свою частину виділить і районна рада, – зазначив Роман Степанович.

Міський голова Збаража зауважує, що, окрім виділення грошей, потрібен час на погодження всіх документів, але місто згідне почекати, адже відомо, що реалізація подібного роду глобальних проектів у межах міста потребує часу і терпіння.

У Збаражі вирішується питання будівництва очисних споруд

2nd Липень, 2015