Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Шимківцях відкрили меморіальну дошку Якову Ратушняку

16 листопада на стіні Шимковецької гімназії відкрили пам’ятну дошку на знак вшанування колишнього учня закладу, воїна, який загинув у жовтні цього року у російсько-українській війні, Якова Ратушняка.

Освятив меморіальну таблицю місцевий священник отець Іван Боднар.

Мешканцю Шимковець виповнилось лише 45 років, коли війна обірвала його молоде, сповнене планів та мрій, життя. Яшка, як з любов’ю його називали односельчани, був третьою дитиною у сім’ї, закінчив школу з Похвальним листом, у Вишнівецькому училищі здобув фах столяра-паркетника, сумлінно працював у будівельній бригаді. Відслужив у війську, повернувся до мирної праці. У 2015-му пішов захищати Батьківщину в АТО. У час повномасштабного вторгнення росіян, 3 квітня 2022 року, був призваний до лав ЗСУ. Воював на Сумщині, під Бахмутом, на Харківщині. За належне виконання бойових завдань отримав ряд нагород та Подяку від Президента.

Рідні, вчителі та друзі з теплом згадують Якова як добру, співчутливу людину, яка завжди відповідально ставилася до своїх обов’язків, тому й не міг бути байдужим до долі України у такий скрутний час.

Відтепер портрет Героя разом із портретом загиблого воїна Олега Похилінського, пам’ятна таблиця якому була встановлена у травні цього року, нагадуватимуть учням про неймовірну ціну, яку платить Україна за свою свободу і майбутню перемогу над агресивним сусідом.

«Пам’ятайте, – звернувся до присутніх заступник міського голови Збаража Володимир Богайчук, – якою величезною ціною ми змушені платити за українську Незалежність, усіма силами допомагайте воїнам, які на передовій не шкодують свого здоров’я і життя заради того, щоб ми могли жити під мирним небом, щоб діти мали гідне майбутнє. Низько схилімо голови перед матерями, які втратили своїх синів і доньок у цій жорстокій війні.»

Перейти до вмісту