Третина нещасних випадків на виробництвах пов’язані з інфікуванням SARS-CoV-2

Упродовж 9 місяців 2020 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 3 851 потерпілого внаслідок нещасних випадків, які стались під час виконання посадових обов’язків. З них медичних і інших працівників, у яких було діагностовано гостре професійне захворювання на COVID-19 – 1 167, або 30,3% від усіх потерпілих.

Смертельно було травмовано 253 особи, крім того, внаслідок інфікування SARS-CoV-2 померли 26 працівників.

Найбільша кількість нещасних випадків у звітному періоді зареєстрована Фондом у серпні і вересні та має динаміку до зростання у зв’язку із поширенням пандемії. Так, у серпні рівень виробничого травматизму склав 660 потерпілих, враховуючи хворих на гостре профзахворювання на COVID-19 (що становить 17,1% від загальної кількості травмованих за 9 місяців), у вересні – 737 потерпілих (19,1% від загальної кількості).

У розрізі регіонів найбільше страхових нещасних випадків сталось у Дніпропетровській області – 531 потерпілий на виробництв (що становить 13,8% від загальної кількості потерпілих на виробництві за 9 місяців поточного року), м. Київ – 406 потерпілих на виробництві (10,5%), Донецькій області – 294 потерпілих на виробництві (7,6%), Львівській області – 253 потерпілих на виробництві (6,6%), Київській області – 225 потерпілих на виробництві (5,8%) та Харківській області – 209 потерпілих на виробництві (5,4 %). Кількість травмованих осіб у цих областях складає 49,7% від загальної кількості травмованих по Україні.

Фонду соціального страхування Україн