Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати податкових зобов’язань

Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачено, що податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається:

Граничні терміни подання   податкової деклараціїКатегорія платників податку
до 01 травня року, наступного за звітним*громадяни
до 01 травня року, наступного за звітним*фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)
до 01 травня року, наступного за звітним*фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність
протягом 20 календарних днів місяця наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням*фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)у разі припинення підприємницької діяльності
не пізніше 60 календарних днів, що передують виїздурезиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання
до 31 грудня (включно) року, наступного за звітнимфізичні особи, у яких є право на податкову знижку

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ).

Важливо! Якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел і суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлені згідно зі ст. 13 ПКУ, то відповідно до п. п. 170.11.2 п. 170.11  ст. 170 ПКУ такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації  до 31 грудня року, наступного за звітним.

До 01 серпня 2024 року – для громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. 

Протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) – для фізичних осіб – підприємців та для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування). 

Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування». 

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки» (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

Головне управління ДПС у Тернопільській області

Перейти до вмісту