Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств та пасічників щодо дотримання вимог чинного законодавства для попередження випадків отруєння та загибелі бджіл.

З початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин та широким використанням пестицидів у сільському господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Нагадуємо, що для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище товаровиробники району повинні суворо дотримуватись заходів безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, застосування, норми, кратність обробок повинні чітко відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні», доповненням до «Переліку» та інструкціям з безпечного застосування пестицидів.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки с/г культур, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні та ранкові години. Беручи до уваги токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння.

Законом України “Про бджільництво” передбачена відповідальність за неповідомлення і надання неправдивої інформації. Тобто незалежно від того, яким препаратом, законним, незаконним, контрафактним, не контрафактним оброблялися поля. Якщо поле було оброблене препаратом, який дозволений, максимально не шкідливий, але в результаті через нього загинули бджоли, то за неповідомлення пасічника про те, що буде проводитись обробка, теж передбачена відповідальність.

При отриманні повідомлення про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

В свою чергу, відповідно (ч.3 ст.13 Закону України “Про бджільництво”, п.п. 2,3 Порядку реєстрації пасік затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за №184/82 від 20.09.2000), власники пасік повинні в обов’язковому порядку провести реєстрацію пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у місцевих державних адміністраціях (РДА), або у сільських, селищних, міських радах, об’єднаних територіальних громадах один раз (в рік заснування пасіки).

Дотримання законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», «Про місцеве самоврядування в Україні», зустрічі, діалог, співпраця, партнерське взаєморозуміння між товаровиробниками та бджолярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин.

З метою запобігання можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище інформацію про застосування пестицидів на відповідній території просимо надавати своєчасно, у встановлені чинним законодавством строки, спілці пасічників “Збаразький пасічник”, Збаразькому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, громадській організації «Асоціація бджолярів України», Збаразькій міській раді.

Лист Збаразької РДА № 01-504/01-13 від 22.04.2020р. “Щодо попередження отруєння та загибелі бджіл під час внесення пестицидів та агрохімікатів”

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту