Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Збаразька ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області інформує

Збаразька ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі Закон №3219) передбачено відновлення з першого жовтня 2023 року застосування штрафних санкцій за порушення порядку застосування РРО та ПРРО. 

Згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків з 1 січня 2022 року є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, за винятком спрощенців першої групи. 

З 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року фінансові  санкції за відсутність касових апаратів не застосовуються до усіх суб’єктів господарювання, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор.

Законом №3219, який набув чинності першого серпня 2023 року, відновлюється відповідальність бізнесу за непроведення фіскалізації.

Отже, з першого жовтня усі суб’єкти господарювання на загальній системі оподаткування, платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, а також ті платники єдиного податку, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів, продають технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення і ювелірні вироби, за порушення у сфері РРО сплачуватимуть штрафи у повному обсязі:  

100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та

150% – при кожному наступному порушенні.

Для ФОП, які працюють на єдиному податку ІІ та ІІІ групи за ставкою 5%, а також IV групи, які не торгують товарами з переліченої «ризикової» групи (підакцизна продукція, технічно складні побутові пристрої, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні вироби), встановлені знижені розміри штрафних санкцій: 

25% вартості реалізованих із порушенням товарів – за перше порушення;

50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за кожне наступне. 

Такий розмір штрафних санкцій діятиме до 31 липня 2025 року, але не пізніше, ніж до дати припинення або скасування воєнного стану.

Законом №3219 передбачена відсутність відповідальності за порушення у застосуванні РРО для платників, які провадять діяльність на прифронтових територіях чи територіях можливих бойових дій, крім реалізації підакцизних товарів. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Більше публікацій ГОЛОВНАБільше публікацій ГОЛОВНА »
Більше публікацій Податкові новиниБільше публікацій Податкові новини »

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту