Інформація про Тернопільський районний сектор №2 філії Державної Установи “Центр пробації” в Тернопільській області

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Б.Хмельницького, 24, м.Збараж;

Е-mail: tr7@probation.gov.ua, тел. 067-111-54-87;

Графік роботи: понеділок-четвер: 09:00-18:00, п’ятниця: 09:00-16:45;

обідня перерва: 13:00-13:45;

вихідний: субота, неділя.

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1. Забезпечення безпеки суспільства (громадян) шляхом запобігання вчиненню правопорушень.
  2. Надання допомоги суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді).
  3. Організація виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі.
  4. Апробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві.
  5. Допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ:

1. Особа, щодо якої застосовується досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі.
  2. Особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи.
  3. Особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт.
  4. Особа звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі.
  5. Звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років або особа яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

1. Можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі, підтримка на шляху до змін.
  2. Збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді.
  3. Збереження роботи та житла.
  4. Позитивний соціальний ефект: особи не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДЯН):

1. Убезпечення громадян від вчинення повторних злочинів.
  2. Справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинення правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

1. Зниження злочинності.
  2. Зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі.
  3. Позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави ніж перебування на пробації.
  4. Дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

1. Досудова пробація – це забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.
  2. Наглядова пробація – це здійснення наглядових та соціально-виховних заходів щодо засуджених до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, осіб, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів.
  3. Пенітенціарна пробація – це підготовка осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання.