Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння імені І. Я. Франка Збаразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2

1.Найменування організатора громадського обговорення – Збаразька міська рада.

2. Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи — Збаразька загальноосвітня школа I-III ступенів №2 Збаразької міської ради Тернопільської області.

3. Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі та обґрунтування такої пропозиції Іван Якович Франко український письменник, поет, публіцист, перекладач, вчений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії почесний доктор Харківського університету. Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856р. у підгірському виселку Нагуєвичі Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Вчився він у сільській школі, спочатку в Нагуєвичах, а потім у Ясениці Сільній, у Губичах; з 1864 по 1867 рік — у Дрогобицькій школі василіян, а далі у гімназії, яку закінчив 1875р.Майбутній письменник навчався у Львівському університеті, а потім у Чернівецькому, де й здобув вищу освіту. Згодом захистив дисертацію у Віденському університеті (Австрія), діставши науковий ступінь доктора філософії.

«З вершин і низин» — перша збірка поета, у якій Іван Франко постає революціонером, а вірш «Каменярі», що сповнений прагнень митця розбити скелю, яка заступила шлях до нового, вільного життя українців, дав йому друге ім’я — Каменяр. До найвищих поетичних надбань Каменяра належить і збірка інтимної лірики «Зів’яле листя». А казки «Абу-Касимові капці», «Лис Микита» — це твори, за якими навчалося не одне покоління українців.

Сучасники називали Івана Франка «академією в одній особі», відзначаючи, зокрема, вільне володіння чотирнадцятьма мовами. На початку XX ст. його обирають членом Чеського наукового товариства; Харківський університет присвоює йому ступінь доктора словесності, а Російська академія присуджує премію за працю «Студії над українською народною піснею».

Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, перекладача та громадського діяча є понад п’ять тисяч праць. Випущений у світ п’ятдесятитомник — це лише третина створеного українським генієм.

Помер письменник у Львові, похований на Личаківському кладовищі. На могилі встановлено скульптуру Каменяра, який невтомно б’є молотом скелю…

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи – Збаразька міська рада, адміністрація школи, трудовий колектив.

5. Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадські обговорення відбудуться в сесійному залі Збаразької міської ради 27.04.2015 року о 10.00 год.

6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Збаразька міська рада, м. Збараж, вул. Богдана Хмельницького, 4, e-mail: info@zbarazh-rada.gov.ua

тел. (03550) 2-14-12

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Збаразька міська рада, м. Збараж, вул. Богдана Хмельницького, 4, e-mail: info@zbarazh-rada.gov.ua

тел. (03550) 2-14-12.

8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Пелех Оксана Зеновіївна – секретар Збаразької міської ради

9. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Збаразької міської ради та e-mail: info@zbarazh-rada.gov.ua та в районі газеті “Народне слово”.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Збаразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 імені Івана Яковича Франка.

                                                                                                                       Збаразька міська рада

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту