Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

Інформація для застрахованих осіб

Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-тирічного віку, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років. Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватись на один рік, та з 01 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Нагадаємо, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Для зарахування фізичними особами-підприємцями повного місяця до страхового стажу, підприємець повинен нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати, яка на сьогодні складає 3723 грн., та розмір внеску (22%), відповідно, мінімальний страховий внесок – 819,06 грн., на місяць, а також подати річну звітність до органів державної фіскальної служби.

Звертаємо увагу, не сплачений єдиний внесок і борг, за який обліковується страховий стаж, буде зараховано лише при повному погашені!

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області просить розрахуватись з боргами по страхових та єдиному внеску та не допускати виникнення заборгованості з єдиного соціального внеску в подальшій діяльності, адже її наявність – це ризик соціальної незахищеності сьогодні та відсутності права на пенсійне забезпечення в майбутньому.