Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

Перерахунок пенсії

Змінився розмір мінімальної пенсії з 01 січня 2018 року особам, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж чоловіки 35 років, жінки 30 років, а саме, в розмірі 40% від заробітної плати 3723,00 гривень ( 3723,00 грн. х 40% = 1489,20 грн. (на сьогодні мінімальна пенсія складає 1452,00грн.)).

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою сучасного життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки.

Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб.

Зокрема розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.

Страховий стаж – це період, протягом якого за особу щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок. Тобто якщо працівнику нараховано заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня та з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, такий місяць повністю зараховується у страховий стаж. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено внески, менша за мінімальний рівень і не здійснено доплату до мінімального страхового внеску, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно сплаченим внескам. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує за своїх найманих працівників соціальні внески, то ці періоди випадають із страхового стажу найманого працівника.

Лановецьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.