Пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформує

Актуальні питання функціонування системи Фонду обговорили на селекторній нараді

Загальні підсумки першого півріччя 2019 року, зокрема, стан надання матеріального забезпечення і страхових виплат, результати здійснення контролю за обґрунтованістю видачі лікарняних та фінансові показники обговорили під час селекторної наради. Захід пройшов під головуванням в.о. директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергія Нестерова, участь у нараді взяли начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду, керівники робочих органів в областях та місті Києві.

Сергій Нестеров повідомив про стан здійснення Фондом видатків на забезпечення застрахованих осіб допомогою з тимчасової втрати працездатності, по вагітності та пологах і на поховання, а також фінансування страхових виплат потерпілим на виробництві. За його словами, відповідно до підсумків 6 місяців цього року, існує тенденція до зменшення кількості днів тимчасової непрацездатності порівняно з тим же періодом минулого року.

Водночас, С.Нестеров повідомив про напрацьовані законодавчі ініціативи задля упередження нецільового використання коштів Фонду.

Під час наради було акцентовано увагу на результатах впровадження нововведень у роботі Фонду, зокрема, запровадження нової форми заяви-розрахунку, системи попереднього контролю правильності нарахування виплат тощо.

Також Сергій Нестеров наголосив на якості реалізації нових підходів в обслуговуванні страхувальників, які направлені на спрощення та оптимізацію звітності. Зокрема, в.о. директора повідомив про напрацювання нового документу, який дозволить покращити ризикоорієнтований підхід у практиці перевірок страхувальників.

Начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві озвучили проблемні питання в діяльності. За підсумками наради її учасникам надано рекомендації щодо удосконалення подальшої роботи.

Кабмін збільшив частку ЄСВ для Фонду до 14,24%

на серпень 2019 року

Сьогодні, 24 липня, на засіданні Уряду було затверджено зміни до пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до прийнятого рішення, за погодженням із сторонами соціального діалогу на серпень 2019 року розмір частки ЄСВ, що спрямовується на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві, встановлено на рівні 14,2464%.

Зазначені зміни внесено з метою часткової стабілізації фінансового стану Фонду в умовах зростання видатків на матеріальне забезпечення та страхові виплати.

Крім того, Кабінет Міністрів України передбачив збільшення частки єдиного внеску для Фонду соціального страхування України з 01.01.2020 до 9,5727%, або на 0,1968%.

Зазначимо, частка ЄСВ, що спрямовується до Фонду, складає 9,3759%.