Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Фонд соціального страхування України інформує

Понад 2 млн 700 тис. застрахованих осіб отримали допомоги і страхові виплати від Фонду у 2018 році

Упродовж 2018 року за оперативними даними Фонд соціального страхування України профінансував здійснення виплат матеріального забезпечення, враховуючи допомогу по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах, для більш ніж 2,5 млн застрахованих осіб на суму біля 12 млрд грн. Страхові виплати щомісяця фінансувались для понад 208 тис. потерпілих на виробництві та членів їх сімей, загальні видатки склали близько 7,8 млрд грн.

Нагадаємо, підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок. З 01.10.2018 страхувальникам надано можливість надсилати заяви-розрахунки в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису з метою оптимізації та пришвидшення фінансування.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Також Фондом здійснюється фінансування допомоги на поховання застрахованої особи або члена сім’ї, що перебував на її утриманні.

Страхові виплати у зв’язку із травмою на виробництві або професійним захворюванням призначаються з дня встановлення інвалідності та виплачуються Фондом щомісячно. Крім того, Фонд соціального страхування України здійснює фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку та забезпечення медико-соціальними послугами, враховуючи всі витрати на лікування. З дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності настає право потерпілого на отримання одноразової допомоги.

 

 

Підвищено вимоги до санаторно-курортного лікування за кошти Фонду

З 01 січня 2019 року набули чинності зміни до порядку забезпечення адресним санаторно-курортним лікуванням, що фінансується для потерпілих на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зокрема, розширено і конкретизовано вимоги до умов розміщення, харчування та послуг з лікування.

Метою прийняття документу є своєчасне забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, посилення контролю за обсягом призначених і фактично отриманих потерпілим діагностичних послуг і лікувальних процедур.

Так, передбачено перелік послуг з санаторно-курортного лікування, який узгоджується потерпілим до підписання тристороннього договору про відшкодування витрат. Після проходження лікування перелік із зазначенням призначених і наданих послуг, а також обґрунтуванням внесених до плану лікування змін підписується представниками санаторно-курортного закладу і потерпілим.

Конкретизовано забезпечення потерпілих не менше ніж 4-разовим збалансованим дієтичним лікувальним харчуванням з дотриманням добової норми фізіологічних потреб організму в харчових речовинах та енергії. Розміщення здійснюється у двомісному номері із комплектним і справним електротехнічним та сантехнічним обладнанням, зокрема, телевізором, холодильником, кондиціонером або вентилятором, цілодобовим теплопостачанням, водопостачанням (гарячою водою – цілодобово чи за графіком) тощо. Корпуси повинні бути обладнані ліфтами та пандусами для безперешкодного доступу до приміщень.

Зміни внесено постановою правління Фонду «Про затвердження Змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та примірної форми договору про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» від 12.12.2018 № 31.

Зазначимо, упродовж 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України санаторно-курортне лікування отримали понад 10 тис. осіб з інвалідністю.

У 2017 році Фондом соціального страхування України було проведено реформу надання соціальних послуг, відповідно до якої на адресність переведено забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих. Зокрема, відповідно до нового порядку особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування.

Фінансування проходження курсу лікування потерпілих і проживання їх супроводжуючих осіб здійснюється Фондом 100-відсотково. Періодичність його отримання за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності та сягає від одного разу на три роки до щорічного.

 

 

 

До уваги страхувальників

 

Кажуть, здоров’я – найдорожча приватна власність кожного, скарб, дарований та частенько непоцінований  вчасно. Згадуємо про нього, коли воно починає накульгувати. Коли доводиться працювати, як кажуть, на аптеку. На відновлення здоров’я при тимчасовій втраті працездатності люди витрачають чимало коштів і з нетерпінням очікують, коли Фонд соціального страхування виплатить за так званим лікарняним листком. До того ж, у 2018  році значно зросла кількість листків з тимчасової непрацездатності, тобто жителі області хворіють частіше. І щоб вчасно надавати матеріальне забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, працівникам відділень Фонду треба вчасно отримувати необхідні для цього документи.Бо на практиці є багато випадків, коли листки тимчасової втрати працездатності людини потрапляють до Фонду через місяць, а то й більше після завершення періоду лікування. Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління ВД ФССУ в Тернопільській області Валентина Лучин нагадує страхувальникам, що вони мають вчасно надавати Фонду необхідні документи. Відповідно і виплати не будуть затримуватися.

  • Не так давно, у жовтні минулого року,- зауважила Валентина Теодорівна, – набрав чинності новий  Порядок  фінансування страхувальниківдля надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві. Фондом соціального страхування проводилась активна роз’яснювальна робота з приводу заповнення нової форми звітності – заяви-розрахунку. І постійно наголошувалось: коли в застрахованої особи настає страховий випадок, пов’язаний з тимчасовою втратою працездатності, комісія чи уповноважений із соціального страхування підприємства на підставі поданих документів приймає рішення про призначення їй матеріального забезпечення.На підставі цього рішення страхувальник нараховує суми та оформляє заяву-розрахунок, яку передає до відділень УВД ФССУ в області за своїм місцем реєстрації не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

Заява-розрахунок можна надавати страхувальником у паперовому вигляді особисто до відділення, або надсилати в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису, що також значно спрощує процедуру.

Інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, має повністю відповідати документам, на підставі яких здійснено призначення матеріального забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей), і відображена в реєстрах бухгалтерського обліку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Відділення, у разі потреби, може здійснювати обмін інформацією зі страхувальником – направляти запит щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами, фінансування або надання обґрунтованої відмови у її прийнятті здійснюється відділеннями протягом десяти робочих днів після надходження документу.

Звертаємось до бухгалтерів та голів комісій із соціального страхування: щоб ваші працівники вчасно і в повному обсязі отримали належне матеріальне забезпечення, необхідно вчасно подавати листки тимчасової втрати працездатності.

 

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту