Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Лановецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

Право на пенсію за новою Пенсійною реформою

– новий порядок підтвердження страхового стажу та заробітної плати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового начальницького складу. Зокрема, з 01.10.2017 страховий стаж та зарплата для таких осіб за період роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016 враховується на підставі довідок про періоди служби та нараховані суми грошового забезпечення.

Для того щоб збалансувати бюджет Пенсійного фонду, пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Певні виплати, які нині здійснює Пенсійний фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.

Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:

  • право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;

  • право артистів на пенсію за вислугу років;

  • Право на пенсію за вислугу років осіб, які на день набрання чинності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії.

Окремо уряду доручено до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Зміни в пенсійній системі

11 жовтня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дав старт пенсійній реформі. І одразу, 11 жовтня, Пенсійний фонд України розпочав виплату громадянам підвищених пенсій.

Всі ми знаємо, що на розмір пенсій впливають такі показники, як тривалість страхового стажу і розмір заробітної плати, яку одержувала людина. Ці показники в кожного індивідуальні. Але є ще одна складова, від якої залежить розмір пенсії, – це середня заробітна плата по країні. Останній показник, який застосовували для обрахунку пенсії, був показник 2007 року, і дорівнював він 1197,91 гривень. Сьогодні ж цей показник збільшується втричі до 3764 грн. Тобто саме із суми 3764,40 грн тепер буде перераховано всі раніше призначені пенсії.

Виплати зростуть і завдяки загальному підвищенню мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія з жовтня становитиме 1452 грн — це на 140 грн більше (з 1 травня 2017 року мінімальна пенсія становила 1312 грн). Тобто якщо в когось після перерахунку пенсія виявиться меншою, ніж 1452 грн, то все одно людина менше отримувати не буде.

Пенсійна реформа, розроблена урядом і затверджена парламентом, передбачає також наступні зміни: Пенсійний стаж, необхідний для виходу на пенсію, через 10 років виросте до 35 років:

– зміни будуть поступовими, і показника в 35 років повинні досягти в 2028 році;

– в 2018 році для виходу на пенсію в 60 років треба мати страховий стаж 25 років (раніше — 15 років);

– якщо стаж менше 25, але більше 15 років, вийти на пенсію можна буде в 63 роки;

– якщо стаж становить від 15 до 16 років — вихід на пенсію відсувається до 65 років;

– ті, у кого немає страхового стажу, можуть отримувати соціальну пенсію з 65 років;

– додатковий страховий стаж, можна буде докупити. На сьогодні це 704 грн на місяць (22% від мінімальної заробітної плати 3200 грн). Відповідно із зростанням мінімальної зарплати збільшуватиметься й розмір єдиного соціального внеску. Закон передбачає можливість сплатити внески за попередні періоди і, таким чином, збільшити загальну тривалість страхового стажу. Загалом можна сплатити внески за шість років із 2004-го по 2010-й, причому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Введення накопичувальної системи пенсійного страхування з 2019 року:

– ті, кому на 1 січня 2019 року залишиться менше 10 років до виходу на пенсію, можуть відмовитися від внесення платежів до накопичувальної системи.

 

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту