Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

Про зміни до Закону про єдиний внесок

З 01.01.2018 змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі-єдиний внесок). Статтею 8 Закону України від 07 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено мінімальну заробітну плату з 01 січня 2018 року у розмірі 3723 гривні. Отже, відповідно до внесених змін, у 2018 році сума максимальної величини бази нарахування єдиного внеску становитиме 3723х15=55845,00 гривень.

Виключено абзац другий пункту 3 частини першої статті 7 Закону №2464. У зв’язку з чим з 01.01.2018 змінено розмір мінімального страхового внеску для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України. Відтепер для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від того, до якої групи платників єдиного податку їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. З 01.01.2018, згідно з пунктом 51 частини першої статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску.

Згідно з внесеними змінами, з 01.01.2018 особи, зазначені, зокрема, у пункті 4 частини першої статті 4 Закону №2464, звільнятимуться від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна

захищеність кожного

В Україні в нинішніх кризових умовах гостро постала проблема легалізації заробітної плати. Значна частина роботодавців усвідомлюють важливість цієї проблеми і працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які намагаються отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

Громадяни, які погоджуються працювати без оформлення трудових правовідносин та отримувати заробітну плату в «конвертах», не лише сприяють розвитку «тіньових» схем ухиляння від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Під загрозою стає не тільки гідне пенсійне забезпечення на старість, але й інші соціальні виплати. Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем. При цьому кожний працівник повинен знати, що страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхового та єдиного внесків. Вирішити проблему із легалізацією заробітної плати і найманих працівників можна лише спільними зусиллями.

Відповідно до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням Законів України, яка підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Тому в черговий раз звертаємося до всіх роботодавців, які використовують найману працю, з проханням усвідомити свою відповідальність перед працівниками та легалізувати трудові відносини у відповідності до чинного законодавства, а щодо громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у «конвертах».

Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі не менше законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу для призначення (перерахунку) пенсії!

Будь першим хто прокоментує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту