Лановецьке об’єднане управління ПФУ Тернопільської області інформує

Перерахунок пенсії з 1 грудня 2017 року

Змінився розмір надбавки, який встановлений до пенсії почесним донорам. Оскільки таку надбавку визначають у розмірі 10% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 грудня її розмір становитиме 170 гривень (1700 грн х 10%).

За який період враховується заробіток для обчислення пенсії?

Згідно зі статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата по 30 червня 2000 року враховується на підставі довідки, а з 1 липня 2000 року – за даними системи персоніфікованого обліку.

Інвалідність – це не вирок

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, який відзначили 3 грудня, Збаразький районний центр зайнятості провів профконсультаційний захід «Декада зайнятості для осіб з інвалідністю» для безробітних осіб з особливими потребами за участю представників Лановецького об’єднананого управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Володимира Вавра, управління соціального захисту населення Збаразької райдержадміністрації Оксани Кіндратюк та фахівців центру зайнятості Наталії Олексюк і Світлани Пачковської.

Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Як показує практика, особи з обмеженими можливостями є чудовими фахівцями, відомими спортсменами, соціально активними людьми.

Одним із головних пріоритетів у ставленні до людей з особливими потребами є їх трудова зайнятість. Робота має позитивний вплив на людину, допомагає себе відчути потрібним, сприяє реабілітації. Головною проблемою залишається працевлаштування, проте фахівцями служби зайнятості було наголошено, що офіційне працевлаштування може надати пільги як для працівника, так і для роботодавця щодо компенсації єдиного соціального внеску.

Активну участь в розмові взяли і безробітні, яких цікавили питання надання та виплати одноразової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю, чи зміниться розмір пенсії для зареєстрованих осіб з інвалідністю.

Такий комплексний захід має позитивні результати, дає змогу якісно вирішувати ряд основних питань, забезпечує широке інформування населення разом із індивідуальним підходом до проблем кожного громадянина, якісне і повне пенсійне обслуговування.

Суспільству потрібно сприймати осіб з інвалідністю не як клієнтів соціальних фондів, а як людей, які потребують свого права на відповідну працю та гідну оплату.